Saugių pirčių įrengimas

Gyvenimas kaime pasižymi tuo, kad turi labai daug privalumų lyginant su mietietišku gyvenimu. Žmonėms, kurie mėgsta gamtą, o ją mėgsta tikrai dauguma, gyventi kaime yra vienas malonumas. Grynas oras, ramybė bei didelis nuosavas plotas, kuriame galite užsiimti norima veikla ir atsipalaiduoti po darbo nieko netrukdomi yra tik keletas iš daugelio kaimietiško gyvenimo privalumų. Šiandien pakalbėsime apie vieną detalę, be kurios neįsivaizduojama jokia kaimiška sodyba. Tai yra pirtis. O jei tiksliau, aptarsime kaip pasirūpinti, kad pirčių įrengimas būtų tinkamas ir ateityje nesukeltų netikėtų rūpesčių. Kalbant apie pirties įrengimą, visiems pirmiausiai į galvą tikriausiai šaus mintis apie krosnį. Ir tai nėra nieko stebėtino, nes būtent krosnis yra pagrindinė pirties detalė, be kurios pirtis negalėtų funkcionuoti.

Tačiau krosnis ne tik būtina pirties dalis, bet ir daugiausiai rūpesčių kelianti detalė. Joks pirčių įrengimas neapsieina be ilgų apmąstymų, kokią krosnį pasirinkti ir kaip ją tinkamai įrengti. Visų pirma, kadangi krosnelė, kaip jau žinome, yra pagrindinis pirties įrenginys, jam būtina skirti ir pakankamai lėšų. Specialistai rekomenduoja, kad geriausia perkant krosnelę yra jai skirti bent 20% visų lėšų, kurias sudarys numatomas pirties įrengimas. Jei norėsite šiek tiek sutaupyti ir pasirinksite pigesnę krosnelę, tuomet gali kilti įvairių bėdų. Pagrindinė jų yra gaisro pavojus.

Perkant brangią krosnį, pajusite ne tik didesnį šilumos efektą, tačiau ir apsidrausite nuo nelaimingų atsitikimų, kuriuos galėtų sukelti nekokybiška krosnis. Taigi, gaisras, kurį sukelia kroselė yra pagrindinis pirtyje galintis nutikti pavojus. Norint nuo to apsisaugoti, įrengiant pirtį taip pat būtina pasirūpinti ir gaisro gesinimo sistema. Dar vienas dalykas, kurį verta paminėti kalbant apie gaisro pavojų bei kaip nuo jo apsisaugoti yra durų montavimas. Jei jau kiltų gaisras ir jūs tuo metu būtumėte pirtyje, tuomet lengviausias būdas išeiti į lauką žinoma yra pro duris. O kad nekiltų jokių kėblumų tai darant būtina duris montuoti taip, kad jos atsidarytų į lauko pusę, tokiu būdu, kilus gaisrui galėsite tiesiog bėgti pro duris ir nereikės jų atverti į pirties vidų, taip sugaištant daug brangaus laiko. Taigi, jei nusprendėte pasistatyti pirtį, tuomet jums reikia žinoti, kaip pasirūpinti, kad pirčių įrengimas ateityje nesukeltų jums rūpesčių. Visų svarbiausia įsigyti kokybišką krosnelę ir tokiu būdu kaip įmanoma labiau sumažinti gaisro riziką, kurią prastai pagaminta krosnis padidintų kelis kartus.